PODCAST: Zaujímavé obchodné priestory môžu byť aj vaše

Vypočujte si dvanástu epizódu Podcastu zo Starého Mesta, ktorý pre vás pripravujú Staromestské noviny. Rozprávať sa budeme o voľných nebytových priestoroch, ktoré Staré Mesto ponúka do prenájmu. Navštívime aj už „zabehnuté“ prevádzky v zrekonštruovaných priestoroch, ktoré si do prenájmu od mestskej časti zobrali šikovné podnikateľky. Vitajte, počúvať vás pozýva Martina Karmanová.

Krátky prehľad správ:

Fasáda základnej školy s materskou školu Milana Rastislava Štefánika, jednej z najväčších staromestských škôl, prejde obnovou. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky prispelo na rekonštrukciu sumou 100-tisíc eur.

Od nového školského roka pribudnú v Materskej škole Heydukova 25,  dve nové triedy. Staromešťania tak získajú tridsať miest pre svojich malých škôlkarov.

Predseda rady ukrajinskej nadácie Kultúrne dedičstvo a budúcnosť Anatolij Tkačenko adresoval poďakovanie za takmer tri tony vážiacu zásielku starostke Starého Mesta Zuzane Aufrichtovej. Poďakovanie patrí aj všetkým obyvateľom, ktorí dokážu súcitiť, sú empatickí a ochotní pomôcť. Vďaka tiež patrí aj Nadácii Integra, ktorá humanitárnu pomoc na Ukrajinu odviezla.

Malé dotácie, dotačná schéma pre zaujímavé projekty z rozpočtu Starého Mesta, ešte nie sú vyčerpané. Požiadať o finančnú podporu môžu neziskové organizácie a občianske združenia v oblasti kultúry, sociálnej starostlivosti a životného prostredia. Maximálna výška podpory zaujímavého projektu je 500 eur.

Pravidelné stretnutie so starostkou Starého Mesta Zuzanou Aufrichtovou Čaj o piatej sa uskutoční 5. septembra o 17:00 na nábreží v kaviarni Prolepper.

Prvý septembrový týždeň môžu Staromešťania bezplatne navštíviť aj právnu poradňu, ktorá sa koná vždy prvú stredu v mesiaci, a to od 13:00 do 17:00 na miestnom úrade v Starom Meste.

Viac informácií o dianí v Starom Meste nájdete na facebookovej stránke Staré Mesto-srdce Bratislavy, na portáli staromestske.sk alebo v mobilnej aplikácii Staré Mesto. 

Foto: Kristína Majvitorová, vedúca referátu majetkových vzťahov na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto

Podcast zo Starého Mesta – Chceme k vám byť bližšie. Vysvetľovať dianie v komunálnej politike, prezentovať fakty, hovoriť o dianí v srdci hlavného mesta, v Starom Meste. Toto všetko so zaujímavými ľuďmi, ktorí chcú robiť veci efektívne a systémovo. Priblížime témy zastupiteľstiev Starého Mesta, ale aj magistrátu, prinesieme aktuality z mestskej časti Staré Mesto, rozoberieme témy, ktoré sa dotýkajú bežného života Staromešťanov, ale aj iniciatívy a plány, ktoré ovplyvnia dianie v celom hlavnom meste. Podcast zo Starého Mesta vám prinášajú Staromestské noviny a je súčasťou webového portálu staromestske.sk.

Najnovšie podcasty na Anchor.fm