PODCAST: O nadstavbe ZŠ Dubová a novom riešení pre nábrežie

Vypočujte si jedenástu epizódu Podcastu zo Starého Mesta, ktorý pre vás pripravujú Staromestské noviny. Rozprávať sa budeme o rozširovaní kapacít v staromestských základných školách, a pozrieme sa aj na víťazný projekt architektonicko-urbanistickej súťaže, ktorý načrtne nový ráz promenády od Starého mosta po Most SNP. Počúvať vás pozýva Martina Karmanová.

Letné prázdniny sú najvhodnejším obdobím na mnohé rekonštrukčné práce v staromestských školách a škôlkach. Tieto dni sa pracuje na zmene priestorov v Základnej škole Dubová, ale aj v Základnej škole Milana Rastislava Štefánika na Grösslingovej ulici, či na Základnej škole Hlboká. V hlavnej téme podcastu zhrnieme s Lukášom Kamenistým, vedúcim investičného oddelenia na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto všetky zmeny, ktoré sa aktuálne realizujú. Bližšie sa však pozrieme na veľkolepú nadstavbu Základnej školy Dubová. Školou nás prevedie jej riaditeľka Eva Dubeňová.

Staré Mesto pozná víťaza ideovej súťaže na architektonicko-urbanistické riešenie promenády v centre Bratislavy. Víťazný návrh Patrika Domanického bude jedným z podkladov pre spracovanie územného plánu zóny Južné predmestie, respektíve územia od Starého mosta po Most SNP.  O potrebe a význame súťaže a následne realizácii projektu povie viac Ľubomír Boháč, staromestský poslanec a zároveň autor zadania súťaže, a členka poroty Martina Majorošová z Miestneho úradu Bratislava-Staré Mesto.

Krátky prehľad správ:

Viac informácií o dianí v Starom Meste nájdete na facebookovej stránke Staré Mesto-srdce Bratislavy, na portáli staromestske.sk alebo v mobilnej aplikácii Staré Mesto. 

Foto: Eva Dubeňová, riaditeľka ZŠ Dubová a Lukáš Kamenistý, vedúci oddelenia investícií na Miestnom úrade Bratislava-Staré Mesto

Podcast zo Starého Mesta – Chceme k vám byť bližšie. Vysvetľovať dianie v komunálnej politike, prezentovať fakty, hovoriť o dianí v srdci hlavného mesta, v Starom Meste. Toto všetko so zaujímavými ľuďmi, ktorí chcú robiť veci efektívne a systémovo. Priblížime témy zastupiteľstiev Starého Mesta, ale aj magistrátu, prinesieme aktuality z mestskej časti Staré Mesto, rozoberieme témy, ktoré sa dotýkajú bežného života Staromešťanov, ale aj iniciatívy a plány, ktoré ovplyvnia dianie v celom hlavnom meste. Podcast zo Starého Mesta vám prinášajú Staromestské noviny a je súčasťou webového portálu staromestske.sk.

Najnovšie podcasty na Anchor.fm