PODCAST: Staré Mesto hľadá možnosti rozširovania kapacít škôlok

Vypočujte si ôsmu epizódu Podcastu zo Starého Mesta, ktorý pre vás pripravujú Staromestské noviny.  Povieme viac o tom, ako mestská časť rieši zvyšovanie kapacít v materských školách, ale aj ako prebieha prijímanie detí. Na okamih nazrieme aj za brány rodinného centra Prešporkovo. Počúvať vás pozýva Martina Karmanová.

Počúvajte na >> Apple podcasty | Spotify | Google podcasty Anchor.fm |RSS


Už tradične v máji môžu rodičia podávať prihlášky do materských škôl v Starom Meste. Ak chcete dať svoje dieťa do škôlky v centre Bratislavy musíte vyplniť žiadosť, ktorú nájdete na webovej stránke mestskej časti alebo konkrétnej škôlky, a následne ju do príslušnej materskej školy vyplnenú aj odnesiete. Ako prijímací proces prebieha a ako je to s rozširovaním  kapacít v staromestských škôlkach sa porozprávame s vedúcou oddelenia školstva na miestnom úrade Bratislave Staré mesto Zuzanou  Zimenovou.  

Boli sme sa pozrieť aj v rodinnom centre Prešporkovo v centre Starého Mesta. Čo všetko Porešporkovo ponúka a ako to v centre vyzerá sa dozviete v reportáži v druhej časti podcastu.

Krátky prehľad správ:

  • Staromestskí poslanci schválili zmeny dopravy v zóne Hlavná stanica – Blumentál. Hlavné mesto tak môže v zóne spustiť celomestský parkovací systém. Začiatok regulácie parkovania je naplánované na 25. mája 2022.
  • Staré Mesto začalo s rekonštrukciou severnej časti Blumentálskej ulice v časti od Vazovovej po Bernolákovu. Nové chodníky budú bezbariérové, asfalt nahradí dlažba, spevnia ich nové kamenné obrubníky, pribudne zeleň a bezpečná cyklotrasa. Križovatky Blumentálska a Wilsonova a Blumentálska a Bernolákova budú po revitalizácii vyvýšené, s prirodzeným kamenným retardérom na zvýšenie bezpečnosti všetkých účastníkov cestnej premávky.
  • Rekonštrukciu Staré Mesto realizuje v dvoch etapách – prvá časť, Vazovovej po Wilsonovu,  bude prebiehať v máji. Druhá časť, od Wilsonovej po Bernolákovu v júni. Dôvodom rozdelenia prác na etapy je minimalizovanie problémov s parkovaním a prejazdom áut počas realizácie úprav.
  • Po úspešnej výstave Olomouc z po(d)hledu pripravilo zahraničné zastúpenie agentúry CzechTourism Slovensko ďalšiu  výstavu Tomáša Helíska: Česko bez bariér. Fotograf precestoval na svojom vozíčku šesť českých regiónov, aby predstavil ich krásy zo svojho pohľadu. Výstavu si môžete pozrieť na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. Pokračovaním je interiérová časť výstavy, ktorá bude nainštalovaná v Zichyho paláci celý máj.
  • V Pálffyho na Zámockej ulici 47 si môžete do 18.mája pozrieť výstavu prác autorov, ktorí sa zapojili do anonymnej výtvarnej súťaže na protokolárne miesto Hrob neznámeho vojaka. Okrem víťazného diela Mareka Kvetána na vás čaká ďalších dvadsaťtri modelov.
  • Pozývame vás na podujatie, ktoré Staré Mesto organizuje spolu s rodinným centrom v Starom Mesto Prešporkovo. Míľa pre Mamu zážitková trasa povedie Medickou záhradou. Príďte sa zabaviť 7. mája o pätnástej hodine.  

Viac informácií o dianí v Starom Meste nájdete na facebookovej stránke Staré Mesto-srdce Bratislavy, na portáli staromestske.sk. alebo v mobilnej aplikácii Staré Mesto. 

Titulná foto: Zuzana Zimenová, vedúca oddelenia školstva Miestneho úradu Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto (archív SN )

Podcast zo Starého Mesta – Chceme k vám byť bližšie. Vysvetľovať dianie v komunálnej politike, prezentovať fakty, hovoriť o dianí v srdci hlavného mesta, v Starom Meste. Toto všetko so zaujímavými ľuďmi, ktorí chcú robiť veci efektívne a systémovo. Priblížime témy zastupiteľstiev Starého Mesta, ale aj magistrátu, prinesieme aktuality z mestskej časti Staré Mesto, rozoberieme témy, ktoré sa dotýkajú bežného života Staromešťanov, ale aj iniciatívy a plány, ktoré ovplyvnia dianie v celom hlavnom meste. Podcast zo Starého Mesta vám prinášajú Staromestské noviny a je súčasťou webového portálu staromestske.sk.

Najnovšie podcasty na Anchor.fm