Staré Mesto vám môže pomôcť odstrániť graffiti

Našli ste svoj dom posprejovaný či pomaľovaný, a na odstránenie nežiaducich graffiti vám chýbajú prostriedky? Pomôcť vám môže staromestský Fond architekta Weinwurma.

Grafity je estetickým problémom všetkých miest a nevyhýba sa ani najstaršej bratislavskej mestskej časti, Starému Mestu. Vlastníci budov pritom s odstraňovaním neželaného umenia často otáľajú, nezriedka je dôvodom pracnosť a – nedostatok financií.

Stav architektúry v Starom Meste nám nie je ľahostajný. Staromestský Fond architekta Weinwurma sa preto rozhodol vyhlásiť výzvu s účelom podpora kvality verejného priestoru v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto vo forme odstránenia grafitov na území Starého Mesta„, povedala pre Staromestské noviny starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.

O dotáciu sa môže uchádzať fyzická alebo právnická osoba a to až do septembra budúceho roku. Ak už teraz viete, že takéto zadotovanie budete potrebovať, neváhajte a podajte žiadosť. Žiadosti sú hodnotené priebežne do vyčerpania alokácie určenej na túto výzvu.

Čo musíte urobiť: podajte si elektronickú žiadosť prostredníctvom elektronického systému. Je to jednoduché a rýchle. Viac o dotácii a podmienkach jej získania sa dozviete na webe fondu.

Titulná fotografia: SN – Barbora Jančárová